Kırşehir Express Gazetesi

“Diyar-ı Kalp’ten Gönül Dağı’na Şiir ve Hayat” konulu söyleşiye yoğun ilgi vardı

“Diyar-ı Kalp’ten Gönül Dağı’na Şiir ve Hayat” konulu söyleşiye yoğun ilgi vardı
14 Mart 2022 - 13:29

Şükrü Erbaş, Ahmet Bozkurt, Soner Demirbaş Söyleşisi 12 Mart’ta Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi

Kırşehir Belediyesi Edebiyat etkinlikleri kapsamında, 12 Mart 2022 Cumartesi günü saat 16:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde şair yazar Şükrü Erbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Yayın Yönetmeni şair-yazar Ahmet Bozkurt’la, moderatörlüğünü Kırşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu şair-yazar Soner Demirbaş’ın yaptığı “Diyar-ı Kalp’ten Gönül Dağı’na Şiir ve Hayat” konulu bir söyleşi ve imza günü programı gerçekleştirildi.

Salonun şiir severler tarafından tamamen doldurulduğu gözlemlenirken, şair ve yazarlar şiir üzerine sunumlarını gerçekleştirdiler. Büyük Ozanımız Neşet Ertaş’a da özel bir bölüm ayrılarak Ertaş’ın Anadolu Abdal Geleneği içindeki öncü rolünün irdelendiği söyleşide şair Şükrü Erbaş, Neşet Ertaş’la ilgili olan anılarına da yer verdi. Şair Ahmet Bozkurt ise şiirin ve şairin varoluş sürecine dair kuramsal açıklamasında Halk Edebiyatının öneminin altını çizdi. Ahmet Bozkurt, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ olarak kent belleğinin oluşturulması noktasında yapmış oldukları kitap çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Yapılan söyleşinin ardından, dinleyicilerin sorularının yanıtlanmasının ardından  şair ve yazarlara günün anısına plaket takdimi gerçekleştirildi.

12 Mart 2022 Cumartesi günü  Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde şair yazar Şükrü Erbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Yayın Yönetmeni şair-yazar Ahmet Bozkurt’la  imza günü ve söyleşi programı gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, göreve geldikleri günden beri Kırşehir’in her alanda gelişimi noktasında projeleri ve çalışmaları hayata geçirdiklerini ifade ederek, kültür sanat alanında da birçok çalışmaya imza attıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Ekicioğlu, geçtiğimiz Aralık ayında Kırşehir Kitap Günleri kapsamında şair Ahmet Telli’yi Kırşehir’de konuk ederek şiir severlerle buluşturduklarını dile getirerek, 12 Mart 2022 Cumartesi günü saat 16:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde şair yazar Şükrü Erbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Yayın Yönetmeni şair-yazar Ahmet Bozkurt’la “Diyar-ı Kalp’ten Gönül Dağı’na Şiir ve Hayat” konulu bir söyleşi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ekicioğlu, bu tür söyleşi programlarının bundan sonra da belirli aralıklarla devam edeceğimi söyleyerek söyleşiye katılan şairlere ve programın hazırlanmasında tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.