Kırşehir Express Gazetesi

BAŞKAN EKİCİOĞLU AK PARTİ İL BAŞKANI ÜNSAL’A YANIT VERDİ

BAŞKAN EKİCİOĞLU AK PARTİ İL BAŞKANI ÜNSAL’A YANIT VERDİ
24 Mayıs 2021 - 12:53

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ak Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın yaptığı basın açıklamasına istinaden yazılı bir basın açıklaması yaparak şunları söyledi:

“Sayın AKP İl Başkanı, kamuoyunu yanıltıcı nitelikte gerçek dışı bilgiler ve mesnetsiz iddialarla dolu açıklamasıyla gündemi meşgul etmek istemiştir. Kendisine hatırlatmak isteriz ki; siyaset zemini oldukça kaygandır ve siyasette durduğunuz yer sağlam olmazsa bu kaygan zemin siyasi gelecek açısından oldukça riskli bir durum taşır.

Sayın AKP İl Başkanı yapmış olduğu açıklamada,bizim mahkeme kararlarını hiçe sayarak haksız yere işten çıkarma işlemleri gerçekleştirdiğimizi iddia etmektedir. Oysa ki; herhangi bir işten çıkarma işlemi gerçekleştirilmemiştir. Sözleşmeli personeller ile ilgili durum mali yıl ile sınırlıdır vesöz konusu mali yıl için sözleşmeler yenilenmemiştir. Bahsedilen programcı kadrosu ile ilgili; 16330 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar ek 4 sayılı cetvelin sözleşmeli personel pozisyon unvanları ile asgari nitelikleri gösterir cetvelde programcı olarak çalışacak kişiler için; ‘’Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az önlisans düzeyinde mezun olmak MEB onaylı sertifika sahibi olmak ve en az D düzeyinde KPDS veya herhangi bir yabancı dil bilgisine sahip olmak şartları aranmaktadır.’’ ibaresi bulunmaktadır. Mahkeme kararına istinaden sözleşmeler imzalandıktan sonra programcı kadrosundaki sözleşmeli personellerden istenilen programcı kadrosuna dair belgelerin olmaması ve yasal olarak işe alınma açısından gerekli niteliklerin tam olarak taşınmadığının tespit edilmesi ile sözleşmeler yasal olarak feshedilmiştir.

İş başına geldiğimiz günden beri en çok önem verdiğimiz konuların başında liyakat meselesi gelmektedir. Liyakatı önemsediğini iddia eden Sayın AKP İl Başkanı, bizden önce kendi dönemlerinde Belediye’ye işe alımı gerçekleştirilen 990 kişinin hangi liyakat ve beceri esaslarına göre işe alımının gerçekleştiğini ve neden aynı aileden 4-5 kişinin işe alındığını vicdanına sığınıp da sormuş mudur acaba?

Sayın AKP İl Başkanı,  Belediye işçilerimizin maaşlarına yapmış olduğumuz zamlar, sizin döneminizde Banka promosyon ücretlerinin işçiler için 600 TL, memurlar için 2200 TL belirlenmiş olmasına rağmen bu dönem işçi-memur için hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün çalışanlarımıza 3760 TL olarak belirlememiz garibanın ekmeği ile oynamadığımızın da ayrıca ispatı niteliğindedir.

Mahkeme kararına rağmen işten çıkarmaların olduğunu gerçek dışı bir biçimde beyan eden ve bunun sosyal belediyeciliğe sığmadığını söyleyen Sayın AKP İl Başkanı; Cumhur İttifakı (AKP-MHP) Belediyeleri’nde yaşanan işten çıkarmalar ve özellikle MHP’den AKP’ye geçen Kaman, Mucur ve Çiçekdağ ilçe Belediyeleri’ndeki işten çıkarmalar ile ilgili durumlara mahkemelerin verdiği siyasi kararlar hakkında aynı hassasiyeti gösteriyor mu,  merak ediyoruz.

Biz kimsenin dedikodusuna, gerçek dışı söylemlerine, mesnetsiz iddialarına aldırmadan Kırşehir halkının bize layık gördüğü bu görevi en iyi şekilde yapmanın gayreti içindeyiz. Kaynakları har vurup harman savurmadan, yetimin, garibin hakkını kimseye yedirmeden; sizin döneminizde 1.5 milyon TL olarak öngörülen köprüyü 150 bin TL’ye yapmanın, sizin 6 milyon TL’ye yapacağınız işi 600 bin TL’ye mal etmenin ve arttırdığımız kaynakları şehrimizin yeniden yapılanmasına harcayarak, daha güzel ve yaşanılır bir Kırşehir için hizmet etmenin haklı gururunu yaşadığımızı bildiriyor, bütün hemşehrilerime saygı ve sevgilerime sunuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.