Kırşehir Express Gazetesi

BAŞKAN EKİCİOĞLU, MAZBATASINI ALDI

BAŞKAN EKİCİOĞLU, MAZBATASINI ALDI
04 Nisan 2024 - 9:38

Belediye Başkanı Ekicioğlu: Halkımız için kaldığımız yerden çalışmaya devam edeceğiz; Kırşehir’imize hayırlı olsun

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 31 Mart 2024 tarihinde halkımızın teveccühüyle yeniden Kırşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, 3 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 14.00’da Kırşehir Adalet Sarayı’nda Kırşehir Ağır Ceza Reisi Seçim Kurulu Başkanı Ömer Dadal’dan Mazbatasını aldı.
Başkan Ekicioğlu’na mazbatasını alırken Kırşehir Milletvekilimiz Metin İlhan, İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tekin, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları, çok sayıda partili ve vatandaş da eşlik etti.
Mazbatasını aldıktan sonra Kırşehir Adliye Binası önünde açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “İkinci bir 5 yıl daha bize bu görevi layık gören Kırşehir halkına teşekkür ediyorum. Biz göreve geldiğimizde şunu söylemiştik. Kırşehir’den Türkiye’ye demokrasiyi ilan edeceğiz, Türkiye’ye demokrasi dersi vereceğiz.
Sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğunu öğrenecek bu Türkiye demiştik ve 2019’dan 2024’e geldiğimizde Türkiye’yi kızarttık. Özellikle bizim ölçekli bölgelerimize baktığımızda domino etkisi yapacak demiştik, gerçekten de bunu başardık. Bizler şuna inanıyorduk. Bu ülkenin adalete ihtiyacı vardı, hukuka ihtiyacı vardı, eşitliğe ve hizmete ihtiyacı vardı. Biz bu ihtiyaçların birçoğunu gerçekleştirdik. Bazıları çıktı biz getirdik, biz götüreceğiz dedi.
Demek ki hiç öyle sandıkları gibi değilmiş. Şimdi bizler varız onlar yok. Demek ki halka dokunmak, iş odaklı çalışmak; kamuoyunun ve toplumun teveccühleri o yönde oluyor. Bizi destekleyen tüm hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Üzerimizdeki sorumluluk çok ağır. Yeni bir 5 yılın daha başlangıcını yaptık. Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Çok güzel eserler kazandırmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
Mazbata töreninin ardından, Başkan Ekicioğlu, Başkanlık makamında tebrikleri de kabul etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.