Kırşehir Express Gazetesi

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN KIRŞEHİR KAMUOYUNA

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN KIRŞEHİR KAMUOYUNA
22 Ağustos 2022 - 10:17

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları ifade etti:
“Kırşehir Belediyesi’nin cadde ve sokaklarımızın eksik olan yol ve kaldırımlarını tamamlama çalışmalarından rahatsız olan bazı tetikçilerin bir ağaca beton değdi diye Belediyeyi hedef göstererek saldırması aslında kendilerinde kalan geçmişteki FETÖ’cü düşüncenin bir ürünüdür. Belediyenin aleyhinde açıklamalar yapan bu şahıs geçmişte FETÖ’nün avukatlığını yaparken siyasi gücünü de kullanmış 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunun sonrasında ise kendini gizlemiştir. Simitçi, çaycı ve Bank Asya’nın önünden geçenler cezaevlerine girmişken bu şahıs siyasi ayak olarak kalmıştır.
Arşiv unutmaz… Unutma ki FETÖ’nün gizli ayağı, şu anda Defterdarlık olan, dönemin icra biriminde FETÖ vatandaşın malına çökerken sen de onun avukatıydın. Devlette hiçbir kayıt yok olmaz. Günü geldiğinde o defterler tekrar açılacak.
AKP İl Başkanı da şehri betona çevirdiniz diye açıklama yapıyor. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bu şahsiyetin açıklamaları kendisiyle çelişen, yalan ve iftiraları barındırmaktadır. Ar damarı çatlamış bu şahsiyet, “Millet Bahçesi yapacağız çevreyi yeşillendireceğiz, Karayollarını verin park yapacağız” diye yalandan naralar atmaktadır. Bu kadar yalancı ve iftiracı bir zihniyete sahip bir il başkanı, Kırşehir Halkından utanmıyorsun. Dönemin Valisi, AKP Milletvekili, İlçe belediye başkanları ve ittifak ortağın MHP İl Başkanı’nın yanında “Millet Bahçesi yapacaksınız buyurun Kentpark’ın devamından MEYTAŞ’a kadar uzanan araziyi tahsis edelim” dediğimizde siz de oradaydınız. Yalan ve iftira atarak siyaset yapmak sizin bitmişliğinizin ve tükenmişliğinizin göstergesidir. Bakanı aldınız Bağbaşı’na götürdünüz. Oranın da uygun olmadığını gördüğünüzde, projesi bitmiş ve ihale aşamasına gelmiş “Karayollarını verin park yapacağınız” dediniz. Size 200 bin dönümlük yer gösteriyoruz. Yapacaksanız gösterdiğimiz uygun alana Park yapın.
Bir ağaca beton değdi diye çevreci kesilen FETÖ’cü şahıs ve AKP İl Başkanı, bu kadar çevreyi seviyorsanız şehrin merkezindeki taş ocağına duyarlı olun. Ülkeyi beton şantiyesine çevirmekle kalmayıp, yaşanan yolsuzluk, usulsüzlük ve rant oluşumunun sorumlularının içinde sizler de yer almaktasınız. Cennet koylarımızdaki ağaçları kesilen, beton dökülen ve sonrasında otel yapılan yerlere duyarlı olun. Atatürk Orman Çiftliği talan edilirken, betonlaştırılırken neden tepkisiz kaldınız?! Yeşili seviyorsanız aşağıda yer alan iki fotoğrafa bakın, bu sizin eseriniz.

Kırşehir Belediyesi’nin çalışmalarından rahatsız olan siyasiler ve FETÖ’nün siyasi ayağı, Belediyemizin çalışmalarını baltalamaya sizin gücünüz yetmez. Az kaldı, Geliyor gelmekte olan!”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.