Kırşehir Express Gazetesi

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN “MUHTARLAR GÜNÜ” AÇIKLAMASI

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN “MUHTARLAR GÜNÜ” AÇIKLAMASI
20 Ekim 2022 - 10:54

BAŞKAN EKİCİOĞLU: MUHTARLARIMIZ, HEMŞEHRİLERİMİZLE YEREL YÖNETİMLERİMİZ ARASINDA ADETA BİR ANAHTAR VE KÖPRÜ GÖREVİ ÜSTLENMİŞLERDİR.

EKİCİOĞLU: MUHTARLIK MÜESSESESİ MAHALLENİN VE MAHALLELİNİN SESİDİR!

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Başkanımız Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:
“Biz Kırşehir Belediyesi olarak, yerel yönetimlerin olmazsa olmazlarından olan Muhtarlarımızı mahallelilerimizle aramızda köprü olmalarından kaynaklı çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Kırşehir’de, başta muhtarlarımız olmak üzere
STK’larla, Üniversiteyle, sendikalarla, derneklerle, kadın ve gençlerimizin içinde bulundukları dayanışma ağlarıyla ve Kent Konseyi ile sürekli istişare içerisinde bulunarak onların görüş ve önerilerinden de faydalanıyoruz. Mahalle ziyaretlerimizi de mutlaka Muhtarlarımızla birlikte yaparak hemşehrilerimizle iletişimde kolaylık sağlıyoruz.
Muhtarlıklarımız kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan bir yapı olması bağlamında bizim de Kırşehir Belediyesi olarak çok önemsediğimiz ve birlikte çalıştığımız bir kurumdur. Muhtarlarımız ve Muhtarlık Kurumu olmadan bir kentin yönetim ayağı her zaman eksik kalacaktır.
Muhtarlarımız, hemşehrilerimizle yerel yönetimlerimiz arasında adeta bir anahtar ve
köprü görevi üstlenmişlerdir.
Biz, muhtarlarımızla sadece Muhtarlar Günü’nde değil sürekli buluşuyor ve istişare içerisinde bulunuyoruz. Önümüzdeki süreçte de yapacağımız çalışmalarda muhtarlarımızın görüş ve önerilerini dikkate alacağız. Onlar, yerelde hemşehrilerimizin sesidir.
Demokrasi işleyişinde ve kamu idaresinde önemli bir yere sahip olan tüm muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.