Kırşehir Express Gazetesi

Bir Ruhtur Çanakkale Yağlı Boya Resim Sergisi beğeni topladı

Bir Ruhtur Çanakkale Yağlı Boya Resim Sergisi beğeni topladı
21 Mart 2022 - 14:26

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinin katılımlarıyla “Bir Ruhtur Çanakkale Projesi” kapsamında 49 kursiyerimizin 6 aylık bir çalışma sonunda 50×50 cm’lik parçalardan oluşan ve toplamda 3.50×3.50 metrelik Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gözleri, Türk Bayrağımız ve Şanlı Bayrağımızı taşıyan Kahraman Askerlerimizin görsellerini buluşturan Dev Yağlı Boya Tablomuzun açılışını Milletvekilimiz Metin İlhan, Belediye başkan yardımcılarımız ve tabuyu hazırlayan ressamlarımızla birlikte gerçekleştirdiklerini ifade etti.

18 Mart 2022 Cuma günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 19.00’da açılışı gerçekleştirilen Bir Ruhtur Çanakkale yağlı Boya Resim Sergisi’nin açılışında konuşan Ekicioğlu Dev Tablonun yapımında emeği geçen tüm kursiyerlerimizi, eğitmenlerimizi ve emeği geçen herkesi kutlayarak şunları ifade etti:

“Hatırlanacağı üzere 11 Şubat 2022 tarihinde Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi’ndeki Sertifika Töreninde Bir Ruhtur Çanakkale Projemiz kapsamında 49 kursiyerimizin 6 aylık bir çalışma sonunda hazırladıkları Dev Tablomuzu hazırlık aşamasında yerinde incelemiş ve 18 Mart 2022 tarihinde de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde hemşehrilerimizin beğenisine sunacağımız sözünü vermiştik. Kursiyerlerimiz büyük bir heyecanla ve emekle çalışmalarını tamamladılar ve Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 107. Yılında Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ şiarını altın harflerle yazdıran bütün aziz şehitlerimize saygı ve minnetlerini sundular.

Kuşkusuz ki tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük komutanlığını ve liderliğini ortaya çıkarmıştır.

Bağımsız yaşama arzusunun göstergesi olan Türk milletinin bu önemli savaşı, tüm mazlum halklara da örnek olmuştur. Bize düşen görev şehitlerimizin bize emanet ettiği bu toprakları ve cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale Zaferi’nin 107. yılını bir kez daha kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ şiarını altın harflerle yazdıran bütün aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.