Kırşehir Express Gazetesi

CHP İL BAŞKANI BARAN GENÇ’TEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

CHP İL BAŞKANI BARAN GENÇ’TEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
12 Mayıs 2021 - 14:34

CHP İl Başkanı Eczacı Baran Genç Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Genş, bayram mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Sabır, ibadet, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak kabul ettiğimiz bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayrama kavuşuyoruz.

Bu bayram da geçtiğimiz bayramda olduğu gibi maalesef sevdiklerimizden uzakta geçireceğiz. Tüm yurttaşlarımızın bayramda koronavirüs tedbirlerine uymaya devam etmelerini önemle rica ediyorum.

Mübarek Kadir Gecesi öncesinde İsrail’in, Kudüs’te sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik şiddeti, baskıcı politikaları ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimleri, ramazan bayramı hemen öncesinde vahim bir boyuta ulaştı. İsrail’in menfur saldırıları, çocuklar başta olmak üzere pek çok masum Filistinlilerin yaralanmasına neden oldu. İsrail’in bayramın hemen öncesinde uyguladığı bu zulüm ve şiddeti kınıyorum.
Dünyanın içinde bulunduğu bu tablo, büyük ölçüde ülkemiz için de geçerli hale geldi. Sadece işsizlik oranları dahi sosyal ve ekonomik yapıdaki bozulmayı göstermeye yetiyor. Bu bayram maalesef yüz binlerce çocuk, “Bayramlık” heyecanını yaşayamayacak, yatağının altına sakladığı bir çift bayram ayakkabısı olmayacak. Yüz binlerce çocuk, babalarından bayram harçlığı alamayacak. İşsiz anne ve babalar, çocuklarıyla güler yüzlü bir bayram sabahı yaşayamayacak; gönüllerince donattıkları bir bayram sofrasında sevdiklerini ağırlayamayacak. İşsiz ebeveynlerle işsiz çocukları, birbirlerinin yüzlerine bakmamaya çalışarak bayramlaşacak.
Bu yürek dağlayan tabloya rağmen umutsuz değiliz. İktidar sahipleri kendi iktidarlarını sürdürmek adına her türden yalana sığınmış, yargı bağımsızlığını ortadan kaldırmış, temel insan hakları ilkelerinden uzaklaşmış olabilir; milyonlarca yurttaşın özgür iradeleriyle kullandığı seçme hakkını ahlaksızca yöntemlerle gasp etmek istemiş olabilir; kul hakkı yemenin bir örneği olarak martın sonunda gelen baharı hukuk dışı yöntemlerle engellemeye çalışmış olabilir; kendi çocukları tek bir gün dahi işsiz kalmamışken milyonlarca genç işsizimizin çığlıklarını duymazlıktan geliyor olabilir; yandaşlarına milyarlarca dolar peşkeş çekerken, iflas eden binlerce sanayiciyi, esnafı, tarlalarını ekemeyen çiftçiyi sırf “Yeter artık” dedikleri için hain ilan ediyor olabilir; toplumu kutuplaştırmayı, kendisini desteklemeyeni ve kendisi gibi düşünmeyeni ötekileştirmeyi bir yöntem olarak benimsemiş olabilir.

Böyle bir durumda dahi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti, köklü demokrasi geleneği, hakka, hukuka ve adalete inancını kaybetmeyen, kul hakkı yemeyen, kul hakkı yiyene uzak duran feraset sahibi vatandaşlarımız sayesinde, her şeyin güzel olacağı yakın bir geleceğe ulaşacaktır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını; terör saldırılarında ve terör örgütlerine karşı mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Acılarını bir ömür yüreklerinde taşıyacak şehit ailelerine Allah’tan sabır diliyor, bedenlerini bizler ve vatanımız için siper etmiş gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm Kırşehirli hemşehrilerime iyi Bayramlar…”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.