Kırşehir Express Gazetesi

EKİCİOĞLU: BELEDİYEYİ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YÖNETİYORUZ!

EKİCİOĞLU: BELEDİYEYİ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YÖNETİYORUZ!
07 Nisan 2021 - 12:21

Ekicioğlu: Pandemi döneminin yarattığı ekonomik ve sosyal koşulları bahane etmeden şehrimizin daha yaşanılır hale gelmesi ve çağdaş bir görünüme kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz!

             Kırşehir Belediyesi, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği Faaliyet Sunumu’nun bu yıl da ikincisini gerçekleştiriyor.

Gerçekleştirilen ve yapım aşamasında olan projelerin de içerisinde olduğu iki yıllık çalışmalar ile ilgili faaliyet sunumunun değerlendirildiği toplantıların ilki Pazartesi günü Kırşehir Belediye Meclis Üyeleri’nin katılımıyla, ikincisi ise 6 Nisan 2021 salı günü ilimiz basın mensuplarının katılımıyla Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İlimiz basın temsilcilerinin katılımıyla ilki salı günü akşam saat 18.30’da gerçekleştirilen Faaliyet Sunumu toplantısında konuşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu şunları ifade etti:

‘’Kırşehir Belediyesi’ni hep birlikte ortak akılla yöneteceğiz diye yola çıktığımızda bu kentin sorunlarını ve ihtiyaçlarını, bu kentte yaşayan 7’den 70’e herkesin taleplerini ve düşüncelerini değerlendirip alanlarında uzman ekibimizle 70 Proje başlığı altında hazırladığımız projelerimizi Kırşehir kamuoyu ile paylaşmıştık.

Belediye yönetiminde 2. yılımızı tamamlamış bulunmaktayız. Bildiğiniz gibi bunun yaklaşık son 1 yıllık süreci ne yazık ki Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Pandemi koşulları içerisinde geçti. Ancak Pandemi döneminin yarattığı ekonomik ve sosyal koşulları bahane etmeden şehrimizin daha yaşanılır hale gelmesi ve çağdaş bir görünüme kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Faaliyet Sunumu’nun şimdi de ikincisini gerçekleştiriyoruz. Yerel yönetim anlayışımızın ilkeleri doğrultusunda Kırşehir Belediyesi’ni dürüst, liyakatli, hesap verebilir ve şeffaf bir şekilde yönetiyoruz. Bu konuda seçimlerden önce söz verdiğimiz birçok projemizi tamamladığımızı, bazılarının sonuçlanma aşamasında olduğunu ve bazılarının da yapımına başlandığını hazırlamış olduğumuz Faaliyet Sunumu ile kamuoyunun takdirine sunuyoruz.’’ dedi.

Faaliyet Sunumu ile ilgili değerlendirme toplantıları bu hafta boyunca, muhtarlar, çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.