Kırşehir Express Gazetesi

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU KIRŞEHİR’DEYDİ!

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU KIRŞEHİR’DEYDİ!
23 Ağustos 2021 - 11:26

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Neşet Ertaş ve Muharrem Ertaş’ın kabirlerini ziyareti sırasında; “Kırşehir’den bize o kadar güzel sözler, o kadar güzel ezgiler bıraktılar ki kuşaklar boyu unutulmaz. Ozanlarımızın ruhu şad olsun”  açıklamasını yaptı.

             İl Belediye Başkanları Buluşmasının üçüncü günü olan 20 Ağustos 2021 Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kırşehir’e gelerek Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile görüştü.

18-22 Ağustos 2021 tarihlerinde Kırşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kırşehir’de bir araya gelen CHP’li İl Belediye Başkanları ülke ve şehir gündemlerinde öne çıkan konuları görüştüler.

CHP’li İl Belediye Başkanları buluşmasının ilk günü olan 18 Ağustos 202 Çarşamba günü Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Yalova’dan Vefa Salman Kırşehir’e giriş yaparak Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret ettiler.

19 Ağustos 2021 Perşembe günü CHP’li İl Belediye Başkanları Kırşehir Buluşması kapsamında Ekicioğlu, Milletvekili Dr. Metin İlhan ve konuk Belediye Başkanlarımızla birlikte sırasıyla İyi Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek İl Başkanı Müfit Göçen ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle; ardından da CHP İl Başkanlığı’nız ziyaret ederek İl Başkanı Ecz. Baran Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulundular.

Milletvekili ve Belediye Başkanları yapılan parti görüşmelerinin ardından Ahi Evran-ı veli Cami’sine kadar yürüyerek güzergah üzerindeki Ahi Esnafımızla da sohbet ettiler.

Ahi Evran-ı Veli Türbesi ziyaretinin ardından Ahilik Müzesi’ni ziyaret eden heyet programın kent turu kapsamında Astronomi Müzesi, Neşet Ertaş Müzesi, Neşet Ertaş ve Muharrem Ertaş’ın kabirlerini ziyaret; Muharrem Ertaş Evi ziyareti ve ardından da Belediyenin dezavantajlı gruplar için hayata geçirdiği Kır-Köy alanını ziyaret ettiler.

İl Belediye Başkanları Buluşmasının üçüncü günü olan 20 Ağustos 2021 Cuma günü İstanbul Büyükşehir Başkan Ekrem İmamoğlu ve konuk Belediye Başkanları saat 11:00-11:30 arasında Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Yalova’dan Vefa Salman, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ve Cuma günü Kırşehir’e gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Selahattin Ekicioğlu ile gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulundular.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Belediyemizi ziyaretinde konuşan Ekicioğlu Kırşehir’in Hacı Bektaş-ı Veli ile birlikte Yunus Emre ve Anadolu’daki esnaf ve zanaatkârlık geleneğinin öncüsü konumundaki Ahi Evran’ın da memleketi olduğunu aktaran Ekicioğlu, “Demokrasi adına çok önemli bir iliz. Biz de bu sorumluluğu bir yerde yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu da “Türkiye’de, 31 Mart’ın, o değişimin kıymetli temsilcileri burada” diyerek, “Onların büyük başarıları, ülkemizin de ihtiyaç duyduğu değişimin öncüsü olacak. Buna hepimiz tabii ki dahiliz.” ifadesinde bulundu.

Millet İttifakı belediyelerinden beklentisinin çok yüksek olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Bu manada hepimizin siyasi bir sorumluluğu var. Bu siyasi sorumluluk; 31 Mart’ta yaşanan dönüşüm sonrası, ülkedeki dönüşümü de sağlayacak bir siyasi sorumluluk. Buna, hep birlikte çalışarak güç katmalıyız, güç vermeliyiz. Veriyoruz da. Daha iyisini yapmalıyız. Her zaman iyinin daha iyisi vardır” ifadelerini kullandı. Kırşehir’in Ahi Evran gibi derin felsefe sahibi bir erene ev sahipliği yaptığını aktaran İmamoğlu, “Dünyada nadir bir örnektir Ahi Evran ve böyle bir teşkilatlanmayı dünyada kuran, başlatan başka bir örneği yoktur, diyebiliriz. Bu yılın hem ‘Ahi Evran Yılı’ hem de ‘Hacı Bektaş-ı Veli Yılı’ ilan edilmesi de ayrı bir değer. Bu toprakların kutsallığının böylesi bir simge döneme denk gelmesi o manada çok kıymetli” diye konuştu.

Konuk Belediye Başkanları, Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve milletvekili Dr. Metin İlhan’la birlikte daha sonra Boztepe Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Ekicioğlu, konuk Belediye başkanlarına üzerinde Ahi Evran-ı Veli, Hacıbektş-ı veli ve Yunus Emre’nin heykel ve sözlerinin bir arada bulunduğu plaketleri takdim etti.

Ekicioğlu, Kırşehir milletvekili Dr. Metin İlhan, CHP İl Başkanı Ecz. Baran Genç ve İyi Parti İl başkanı Müfit Göçen’le birlikte Büyük Ozanlarımız Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş’ın kabir ziyaretlerinin ardından Kırşehir Ahi Esnafımızı ziyaret ederek alış verişlerinde bol kazanç dilediler.

Ekicioğlu, daha sonra Kırşehir Milletvekilimiz Dr. Metin İlhan, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve konuk Belediye başkanlarıyla birlikte birlikte Boztepe Belediyesi ziyaret ettiler.

Yapılan ziyaretlerin ardından konuk Belediye Başkanlarımıza Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu tarafından akşam saat 17:00-18:00 arasında Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Gönül Dağı Toplantı Salonu’nda Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı projelerle Mali Disiplini içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.