Kırşehir Express Gazetesi

KIRŞEHİR’DE “ULUSAL EGEMENLİK” COŞKUSU

KIRŞEHİR’DE “ULUSAL EGEMENLİK” COŞKUSU
26 Nisan 2021 - 11:41

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk Sunmasıyla başlayan kutlama programına Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal medya üzerinden devam edildi.

İnternet bağlantısı üzerinde saat 10.30’da başlayan çevrim içi programa katılan Vali İbrahim Akın öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Canlı bağlantı yoluyla yapılan görüşmede öğrencilere hitap eden Vali İbrahim Akın, bugünün İstiklal Mücadelemizi zafere taşıyan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 101. Yıldönümü olduğunu söyledi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, 23 Nisan’ı ülkemizin geleceği olarak gördüğü Türk çocuklarına bayram olarak armağan ettiğini belirten Vali İbrahim Akın; “Yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sizlerle sosyal medya üzerinden bir araya geliyoruz. Devletimiz, geleceğimizin teminatı olan değerli çocuklarımızın milletine ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmesi için her türlü imkânı seferber etmektedir. Biliyoruz ki, çocuklarımıza yaptığımız her yatırım geleceğimize yapılmış yatırımdır. Çalışan, üreten ve üstlendiği sorumluluğun farkında olan nesiller ülkemizi daha da ileriye taşıyacaktır. Bu duygularla, milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.” dedi.

Video konferansa evlerinden bağlanan çocuklar, 23 Nisan ile ilgili şiirler okuyarak müzik dinletisi gerçekleştirdiler. Sırrı Kardeş Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Mehlika Doğan’ın günün anlam ve önemine dair konuşma yapması ile başlayan programda diğer öğrenciler tarafından da şiirler okundu, piyano çalındı, gitar eşliğinde şarkı söylendi ve yine kanun eşliğinde türkü söylendi.

Ayrıca, saat 11:00’de kolluk güçlerinden ve resmi kurumlara bağlı araçlardan oluşan konvoy geçişi düzenlendi. Yine, gün içerisinde çevrimiçi söyleşi ve Anadolu Masallarının okunması gibi etkinlikler düzenlendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.