Kırşehir Express Gazetesi

RESİM-ŞİİR-KOMPOZİSYON YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

RESİM-ŞİİR-KOMPOZİSYON YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR
08 Haziran 2023 - 8:52

13 Nisan 2023 tarihinde başlayan yarışmaya eser gönderimleri 2 Ekim 2023 tarihinde sona erecek.

Kırşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına düzenlenen ve başvuruları 13 Nisan’da başlayan KIRŞEHİR GENELİ ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde her kategoride ayrı ayrı değerlendirilmek üzere Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması başvuruları devam ediyor.

Yarışmada dereceye girenlere her kategori için; birincilik 3.000 TL, ikincilik, 2.000 TL, üçüncülük 1.000 TL olarak belirlenirken Mansiyon alanlara ise 500 TL para ödülü verilecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir geneli katılıma açık Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması başvuruları devam ediyor.
Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil ilk tek şehir olan tarih ve kültür şehri Kırşehir’in Ahilik, Âşıklık ve Abdallık gibi kadim gelenekleri ile ülkemizin en zengin kültür ve sanat şehirlerinden biri olduğunu dile getirerek, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve para ödüllü olan Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması’na katılımların devam ettiğini duyurdu.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yarışmanın amacıyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:
“Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına Kırşehir Belediyesi Kırşehir geneli katılıma açık Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması düzenlemeyi ve bu alanda ilimiz ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine de Cumhuriyet değerlerimizi ve kazanımlarını daha belirgin kılarak onlara destek vermeyi amaçlamaktadır.
Kırşehir Belediyesi, müzik alanında ulusal ve uluslararası ölçekte birçok taahhüdünü yerine getirmiş olup, sanatın diğer disiplinlerine de destek olarak etkinliklerine devam etmektedir.
Kentimizin, sanatın her alanında çağın gereksinimlerine cevap verebilen bir marka değerine kavuşturmayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda tüm öğrencilerimizi Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yarışmaya katılmaya davet ediyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.