Kırşehir Express Gazetesi

SEHER ÜNSAL’DAN 23 NİSAN MESAJI

SEHER ÜNSAL’DAN 23 NİSAN MESAJI
22 Nisan 2021 - 16:12
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’dan23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
“23 Nisan 1920 tarihi, bugün üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği önemli bir gündür.
Vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, Türk Milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının timsalidir.
Meclis’imizin kuruluşu, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.
Milli egemenliğimizin temelleri atılırken, aziz milletimiz her yaştan ferdiyle zafere uzanan yolda birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele vermiştir.
Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. En büyük arzumuz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha büyük, daha güçlü, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için çalışmaya devam ediyoruz.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin 101. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyor, tüm çocuklarımızın bayramını tebrik ediyorum.
Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Harbimizin zafere ulaşmasında ve devletlerimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.