Kırşehir Express Gazetesi

YENİCE KÜLTÜREVİ AÇILDI

YENİCE KÜLTÜREVİ AÇILDI
04 Mart 2024 - 10:57

Yenice Mahallesi Kültürevi ve Parkı’nın açılışı 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 12:00’da gerçekleştirildi

Açılışa Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir milletvekilimiz Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri ve çok sayıda mahalleli ile hemşehrimizin katıldığı gözlendi.
Açılışta yaptığı konuşmasında, modern bir kentin olmazsa olmazlarından biri olarak düşündükleri Kültürevlerini kent yaşamı için çok önemsediklerini ifade eden Belediye Başkan Ekicioğlu, “Biz Kırşehir Belediyesi olarak halkımızın düğün, nişan, sünnet gibi kültürel faaliyetleri ile taziyelerinin kent kimliğini bozan ortamlardan kurtularak, taahhüt ettiğimiz ve yaptığımız Kültür ve Taziye Evlerinde, bilinen adreslerde sıhhatli bir şekilde faydalanmasını planlıyoruz.
Kültür ve Taziye Evleri olarak verdiğimiz taahhütlerden birini daha Yenice Mahallesi’nde tamamlayarak mahalle halkımızın kullanımına sunduk. Yenice Mahallesi Kültürevi’nde mahallelilerimizin kültürel faaliyetlerini sürdürebilecekleri; hem cenazelerde Taziye Evi olarak hem de düğünlerde kullanılacak; aynı zamanda çok amaçlı kültürel faaliyetler için de kullanılabilecek bir alanı hazırladık.
Kültürevi’miz, mahallemize yakışan bir mekân oldu. Sosyal donatıları, lavabosu, mutfağı, tuvaleti ve salonları modern bir yapıya daha kavuşmuş olduk. Yenice Mahallesi Kültürevi’nin yapımında tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Yenice Kültürevi’nde başvuruları alınmaya başlanan ve ilk etapta El Sanatları alanında; İğne Oyası, Kanaviçe, Moda Tasarımı, Ev Tekstili Ürünleri, Ahşap Boyama, Sepet Örücülüğü, Makrome Örgü Yapımı, Amigurumi (Örgü Bebek Yapımı), Nakış Teknikleri, Takı Tasarım ve Kurdele Nakışı kursları ile Kişisel Gelişimi alanında Sertifikalı Çocuk Gelişimi kursu yer alacak.

Toplamda 6.500 m2’lik alan içerisine yapılan Yenice Kültürevi’nin peyzaj düzenlemesi Barok Bahçesi konseptinde yapıldı. Park alanında özel tasarım pergoleler, kamelyalar, banklar ve çöp kovaları yer alıyor. Çocuk oyun alanı, fitness alanı, kum havuzu ve basket sahası ile alanın tüm mahalle halkına hitap etmesi düşünüldü. Aydınlatma direkleri ile de tüm alanın gece kullanımını da düşünüldü ve Park etrafı boyunca tartan yürüyüş yolu yer alıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.