Kırşehir Express Gazetesi

Belediye Başkanı Ekicioğlu basın açıklaması yaptı

Belediye Başkanı Ekicioğlu basın açıklaması yaptı
11 Kasım 2021 - 14:37

Belediye Başkanı Ekicioğlu, son günlerde bazı medya organlarında ve sosyal medya hesaplarında kendileriyle ilgili olarak bilgi ve belgeden yoksun olarak yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirerek şu açıklamada bulundu:

“Sayın basın mensupları, saygı değer Kırşehirli hemşehrilerim!

Bilindiği üzere Kırşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimizden bugüne Kırşehir’de asli görevlerimizle birlikte birçok yeni projeyi de hayata geçiriyoruz.

Yaptığımız ve yapacak olduğumuz çalışmalarda baştan beri söylediğimiz gibi dürüstlük, doğruluk, şeffaflık ve kamu yararı her zaman birinci önceliğimiz olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Kırşehir Belediyesi olarak ihalelerimizi de dijital ortamlarda duyurarak şeffaf bir şekilde tüm kamuoyuna açık bir şekilde yapıyor bu konuda şaibeye neden olacak algıların da kırılmasını sağlıyoruz. Ancak, ne yazıktır ki son zamanlarda Belediye olarak yaptığımız bazı hizmet ve işlemlerin “sözde gazete” ve ”sözde gazeteciler” tarafından sahte hesaplarla hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan tamamen yanlı ve yandaş tutumlarla ve siyesi rant merkezlerince de yönlendirildikleri açık bir şekilde belli olan ve en önemlisi de gazetecilik meslek ahlakıyla bağdaşmayan bir şekilde kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğine şahit oluyoruz.

Adrese teslim ihale sisteminin bittiğini daha önce söylemiştik, buradan bir kez daha hatırlatıyoruz.

Evet, daha önce de söyledik ve yine söylüyoruz. Biz, vatandaşın parasını kimseye yedirmeyiz ve bu tutumumuz karşısında bir bedel ödememiz gerekirse de yine Kırşehir ve Kırşehir halkı için bu bedeli ödemeye hazırız.

Sanmasınlar ki vatandaşın parası tehditle, şantajla talan edebilsinler. Bu noktada “sözde basın” ve yancı kuruluşları şunu iyi bilsinler ki merhum İsmet İnönü’nü de dediği gibi “Bir memlekette namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça kurtuluş yoktur.” diyoruz. Bundan sonra da Kırşehir halkının yanında ve de namussuzların karşısında durmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Yine bir başka konu ve örnek üzerinden devam edelim. Kırşehir’in gelişimi noktasında faaliyet üretenler ve bu faaliyetleri doğru bir şekilde kamuoyuyla paylaşanların takip ettiği üzere geçtiğimiz ay içerisinde Kimlikli Kent Çalıştayı düzenledik. Bu çalıştaya da ülkemizin birçok yerinde alanında uzman, akademisyen, Profesör, Doçent, mühendis, mimar vb. kişileri davet ettik. Gelen misafirlerimizi de Ahi Evranların, Âşık Paşaların, Hacı Bektaş-ı Velilerin, Neşet Ertaşların topraklarında bir misafir nasıl ağırlanırsa öyle ağırladık.

Yapılan çalıştay kapsamında il dışından gelen misafirlerimizin konaklama vb. giderlerinin hesabını soranlar gelen bilim insanlarımızın hiçbir bedel karşılığı beklemeden Kırşehir’in kimlikli bir kent vizyonu için proje çalışmaları yaptıklarını da yazsınlar. Öyle anlaşılıyor ki, bizden önceki dönemlerde buna benzer organizasyonlarla yapılan çalışmalar ve fatura karşılıklarıyla bu durumu karıştırıyorlar ve halkın parasının talan edildiğini sanıyorlar. Ama işin rengi öyle değil.

Vatandaşlar soruyor, diyerek kendilerinin ve yandaşlarının çıkarları için bilgiden yoksun asılsız gündemleri meşgul etmeye çalışanlara da biz buradan Kırşehirli vatandaşlarımız adına soralım: SAHİ, SİZ KİMLERİN YANINDASINIZ VE KİMLERİN HAKKINI KORUYORSUNUZ?

İnsanlar iki guruba ayrılır. Birinci gruptakiler yüzü ve alnı yerde gezenler; ikinci gruptakiler ise yüzü ve alnı yerde gezmektense alnı yukarda, gökyüzüne bakarak yaşayanlar. Bizler, yüzümüz yerde gezmektense gerekiyorsa dört duvar arasında gökyüzüne bakan ve onuruyla yaşayan insanların ve halkımızın yanında yer aldık, yer almaya da devam edeceğiz.

Biz, gücümüzü şantajcılardan değil, halkımızdan alıyoruz!”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.