Kırşehir Express Gazetesi

ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK

ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK
10 Kasım 2020 - 11:20

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yılında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programlarla anıldı.

            Ulu Önderin aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde 10 Kasım 2020 salı günü düzenlenen ilk program saat 09.00’da Cacabey Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Çelenklerin Sunulmasıyla başladı. Saat 09.05’te yapılan 2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Bayraklar yarıya indirildi.

            Buradaki programa Vali İbrahim Akın, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, protokol üyeleri, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

            Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde devam eden programda Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur tarafından konferans verildi.

            Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi ile sona eren Anma programı kapsamında hafta içerisinde tüm okullarda ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek ve okullar arası “Atatürk” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.